جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 182363
  تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1395 12:46
  تعداد بازدید : 425

  رییس دادگستری استان تهران:

  قضات با استفاده از ظرفیت های قانونی، برای حل مشکلات مردم گام بردارند

  رییس کل دادگستری استان تهران گفت: لازم است قضات با استفاده از کلیه ظرفیت های قانونی موجود در جهت حل مشکلات قضایی مردم گام بردارند.


  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در بازدید از دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دماوند، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه سالروز ولادت باسعادت حضرت مهدی موعود(عج) اظهار کرد: امید است با بهره گیری معنوی از ایام باقی مانده از ماه شعبان، خود را مهیای ورود به ماه رمضان ماه میهمانی خدا کنیم. علت تأخیر در حضور اینجانب در جمع همکاران به جهت تعدد واحدهای قضایی در سطح استان است که امیدوارم این توفیق مستمراً نصیب بنده شود.

  وی به برنامه استانی آتی ریاست محترم قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: ان شاءالله در خردادماه سال جاری میزبان حضرت آیت الله آملی لاریجانی و معاونین ایشان خواهیم بود و امید است این امر آثار و برکات ارزشمندی برای دادگستری استان به همراه داشته باشد. در این راستا ضرورت دارد، واحدهای قضایی خود را برای تحقق این موضوع مهم بیش از پیش آماده کرده و نسبت به رفع نواقص احتمالی در حیطه مسئولیت خود مبادرت ورزند.

  رییس کل دادگستری استان تهران افزود: از تراکم کار و سختی آن مطلع هستم، لکن معتقدم بهتر از این هم می توان خدمت کرد و لذا لازم است قضات، با استفاده از کلیه ظرفیت های قانونی موجود در جهت حل مشکلات قضایی مردم گام بردارند و هیچگاه به سطح فعلی ارائه خدمات خود قانع نباشند.

  اسماعیلی گفت: بعضاً مشاهده می شود همکاران قضایی زحمات فراوانی در حوزه دادرسی و اتخاذ تصمیمات قضائی متحمل می شوند، لکن به جهت غفلت از یک امر جزئی مانند عدم وارد کردن نتیجه اقدامات در سیستم سمپ - سیستم مدیریت پرونده های قضایی - و یا نظارت نکردن دقیق به عملکرد دفاتر، این زحمات تحت الشعاع قرار گرفته و از ارزش کار می کاهد.

  وی تاکید کرد: لازم است قضات به نحو مستمر به فعالیت های دفاتر شعب خود نظارت کنند و اگر در سیستم سمپ مشکلاتی مطرح است حتما مراتب به نحو مکتوب به استان منعکس شود تا از طریق مبادی ذیربط پیگیری و رفع نقص شود.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28128715
اکنون :
26