جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 182383
  تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1395 14:28
  تعداد بازدید : 457

  معاون حقوقی قوه قضائیه در گفت‌وگو با میزان مطرح کرد

  تشریح آخرین وضعیت کاهش عناوین مجرمانه و لایحه جرم زدایی

  خدائیان در رابطه با کاهش عناوین مجرمانه گفت: در مورد هر جرمی که اتفاق می افتد نیازی به عنوان مجرمانه و مراجعه مردم به دستگاه قضا نیست، خیلی از موارد را می توان جرم زدایی یا قضازدایی کرد تا مراجع دیگر این کار را انجام دهند و دستگاه قضایی فرصت کند به جرائم مهم رسیدگی کند.


  ذبیح الله خدائیان در گفت وگو با خبرگزاری میزان در رابطه با حذف شدن برخی عناوین مجرمانه و اضافه شدن این عناوین به صلاحیت های سازمان تعزیرات حکومتی که در متن پیشنهادی لایحه ششم توسعه به آن اشاره شده است، گفت:  در برنامه ششم توسعه، ماده ای وجود دارد که مطابق آن باید نسبت به جرم زدایی اقدام شود تا مواردی که نیاز به عنوان مجرمانه ندارند تبدیل به تخلف شده و می توان رسیدگی به آن را به سازمان تعزیرات محول کرد.

  وی اضافه کرد: در مورد هر جرمی که اتفاق می افتد نیازی به عنوان مجرمانه و مراجعه مردم به دستگاه قضا نیست، خیلی از موارد را می توان جرم زدایی یا قضازدایی کرد تا مراجع دیگر این کار را انجام دهند و دستگاه قضایی فرصت کند به جرائم مهم رسیدگی کند.

  معاون حقوقی قوه قضائیه اظهارامیدواری کرد: البته لایحه جرم زدایی و قضا زدایی پیش از این در مجلس و در کمیسیون حقوقی و قضایی در دستور کار است، اگر چنانچه بتوانیم مواردی که لازم است را تکمیل کنیم، می توانیم به این ماده نیز از این طریق جامه عمل بپوشانیم.

  به گزارش خبرگزاری میزان، در متن پیشنهادی لایحه برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است به منظور کاهش عناوین مجرمانه، تسهیل و تسریع در رسیدگی به تخلفات، لایحه «تعیین عناوین تخلف و آیین رسیدگی به آن» را جهت الحاق به وظایف سازمان تعزیزات حکومتی، حداکثر ظرف سال اول برنامه به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27685941
اکنون :
43