جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 184724
  تاریخ انتشار : 29 خرداد 1395 14:10
  تعداد بازدید : 430

  بهبود شاخص های رسیدگی به پرونده ها در محاکم گلستان/ کاهش 13 هزار پرونده در 62 روز

  رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت : میانگین مختومه پرونده ها در استان گلستان از 9/64 پرونده به 111 پرونده رسیده است که این شاخص نشان از افزایش سرعت تعیین تکلیف پرونده ها در محاکم و کاهش مدت رسیدگی حکایت دارد .  به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان درجلسه شورای اداری گفت : تلاش می کنیم با برنامه های پیشگیرانه و در تعامل با دستگاه های اجرایی و فرهنگی ، ورودی پرونده به محاکم را کمتر کنیم تا قضات فرصت بیشتری برای رسیدگی به پرونده ها داشته باشند.

  وی افزود: حاصل این تلاش ها کاهش ورودی 13 هزار پرونده در فروردین و اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه پارسال است .

  هاشمیان ادامه داد: همین کاهش ، فرصتی را برای قضات ما فراهم کرد تا بتوانند 15 هزار پرونده ای که از مدت ها قبل در شعب مانده بود ، تعیین تکلیف و رسیدگی کنند.

  این مقام ارشد قضایی استان ، ارتقای رتبه ی استان از 24 کشور در استفاده از سیستم جامع مدیریت پرونده های قضایی ( cms ) به دوم را دستاورد مهم دیگر دادگستری استان در سال گذشته عنوان کرد و گفت : استفاده از cms ، علاوه بر این که شتاب حذف قلم و کاغذ از محاکم استان را بیشتر کرده ، از روند رسیدگی به پرونده ها هم کاسته است .

  وی افزود: سیستمی شدن روند ثبت و رسیدگی پرونده ها، امکان آگاهی مردم از روند رسیدگی را از طریق اینترنت هم فراهم کرده است .

  رئیس شورای قضایی استان در بخش دیگر سخنان خود ، خطاب به مدیران سازمان های زیرمجموعه قوه قضاییه در استان از آنان خواست مدیریت هزینه ها را به سمت و سویی ببرند که بهره وری بیشتری داشته باشد .

  هادی هاشمیان با اشاره به این که بیشترین گلایه ی مردم در ملاقات حضوری سه شنبه ها از برخورد کارکنان است گفت: روسای دستگاه های عضو شورای قضایی استان باید نظارت جدی بر نحوه ی برخورد کارکنان خود با مردم داشته باشند.

  وی افزود: مردم ولی نعمتان این انقلاب هستند و باید در پاسخگویی به آنان ، شفافیت و سلامت اداری را حفظ کرد .

  وی همچنین تاکید کرد: در نظارت ها با مشاهده کوچکترین مصادیق فساد اداری ، به شدت با آن برخورد شود. در ادامه این نشست سایر اعضا نیز مشکلات سازمان‎های ذیربط خود را مطرح کردند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28128715
اکنون :
34