جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35568
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 15:7
  تعداد بازدید : 458

  حقوق كار از منظر حقوق تطبیقی

  سخنرانی علمی با عنوان « حقوق كار از منظر حقوق تطبیقی» توسط دكتر سید عزت الله عراقی در دانشگاه مفید برگزار شد.

  ه گزارش روابط عمومي دانشگاه مفيد، مركز مطالعات حقوق تطبيقي دانشگاه مفيد به مناسبت بزرگداشت مقام معلم و روز جهاني كار و كارگر سخنراني علمي با عنوان « حقوق كار از منظر حقوق تطبيقي» توسط استاد گرانقدر آقاي دكتر سيد عزت الله عراقي در تاريخ سه شنبه دهم ارديبهشت۱۳۹۲ برگزار كرد.  در آغاز دكتر سيدمصطفي ميرمحمدي مدير مركز مطالعات حقوق تطبيقي دانشگاه مفيد،‌ضمن يادآوري مناسبت ايام و خير مقدم به استاد فرهيخته حقوق كار از سهم و نقش ايشان در توسعه حقوق كار ياد كردند پس از آن آقاي دكتر ناصر قربان نيا مدير گروه حقوق به معرفي شخصيت برجسته علمي و اخلاقي دكتر عراقي و سهم و نقش ايشان در دانش حقوق و حقوق كار ايران پرداختند.
  استاد دكتر عراقي در آغاز سخنان خود به مناسبت گراميداشت روز معلم و استاد شهيد مرتضي مطهري و نيز گراميداشت روز زن و ولادت حضرت زهرا (س) مطالبي را ايراد فرمودند و از خاطرات خود با استاد شهيد مطهري قبل و پس از انقلاب اسلامي ايران ياد كردند.
  در ادامه جناب دكتر عراقي به تاريخ مطالعه تطبيقي و اهميت آن در عصر كنوني پرداختند. سپس پيشينه و تحولات حقوق كار را در نظام هاي حقوقي كامن لا، رومي ژرمني و حقوق آلمان و نيز سازمان بين المللي كار مورد بررسي تاريخي و تحليلي قرار دادند.
  در پايان جلسه استاد دكتر عراقي به سوالات حاضران پاسخ دادند.
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28128715
اکنون :
32