جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 48193
  تاریخ انتشار : 19 اسفند 1392 15:40
  تعداد بازدید : 584

  رییس دادگستری خراسان شمالی:

  اعمال سلایق شخصی مانعی برای حراست از منابع ملی است

  رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی گفت: اعمال سلایق و علایق شخصی و ملاحظه کاری مانع بزرگی در مسیر حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی است.

  10851.jpgبه گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام و المسلمین قدرتی در چهارمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال با توصیف اولویت‌ها و شاخص‌های ممتاز در روند تصمیم‌گیری‌های مختلف در متون تمام سطوح مدیریتی اظهار کرد: باید فرصت‌ها مغتنم شمرده شده و از شرایط و موقعیت‌های زمانی و مکانی استفاده کرده و منافع عمومی و جمعی را بر منافع فردی مقدم داشته شود.

   

  وی، اتکا به قانون‌مداری و ضابطه‌مندی را به عنوان مهمترین اصل در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی برشمرد و تصریح کرد: همه ما مکلف به تابعیت از قانون هستیم و صدای قانون از همه صداها بلندتر و رساتر است.

   

  قدرتی، یکی از راهکارهای مهم و بازدارنده در حوزه مقابله با مظاهر زمین‌خواری را اخذ سند مالکیت برای اراضی ملی و دولتی و شناسنامه‌دار کردن و ممیزی کردن این زمین‌ها عنوان کرد و افزود: تحقق این موضوع در گرو پیشگیری از تعرض به منابع ملی و طبیعی است.

   

  وی خاطرنشان کرد: اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی باید با تاسی و عمل به آموزه‌های قرآنی و تعالیم انسان‌ساز دین مبین اسلام و سیره عملی پیامبران، ائمه و بزرگان دین در جهت تحقق اهداف شورا گام‌های جدی‌تر و سازنده‌تری بردارند.

   

  رییس شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی در استان خراسان شمالی ادامه داد: باید میان سازه‌ها بر حسب نوع و ماهیت کار و نوع کاربری تفاوت و تمایز قائل شویم و با اولویت دادن به رعایت قوانین و مقررات از هرگونه احتیاط، مصلحت اندیشی و مسامحه‌کاری اجتناب کنیم و افراد متخلف در هر صنفی بدون درنظر گرفتن مقام و موقعیت شغلی و اجتماعی معرفی شده تا برخوردهای لازم انجام شود.

   

  قدرتی، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در حوزه‌های تخصصی و عمومی و به طور مشخص مشاورین املاک و مردم عادی به‌ویژه در نواحی خارج از محدوده شهری را از ضروریات برشمرد و گفت: علاوه بر اطلاع‌رسانی و ارائه هشدارها و تذکرات قانونی به مشاوران املاک، باید نظارت‌ها و مراقبت‌های جدی و مستمر توسط دستگاه‌های ذی‌ربط انجام شود.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28108133
اکنون :
24